Džíny – oblečení, které nikdy nevyšlo z módy

Internetový obchod Jeany.cz

Džíny mají svoji dlouhou historii a postupem času se staly naprosto nezbytnou součástí šatníku úplně každého. Dříve symbol převážně pro drsné kovboje a rančery, dneska je už nosí všichni a to i malé děti. Mezi přední výrobce tohoto velmi populárního oblečení patří američtí klasici, jako jsou Wrangler nebo Lee. V současné době však džíny navrhuje a vyrábí mnoho dalších značek a jejich variace jsou skutečně velmi pestré. Za vynálezce džínů je považován Levi Strauss, název vznikl z francouzštiny a jejich zrod se datuje již od 19 století. Do širšího povědomí lidí se ovšem dostaly až po druhé světové válce. Základním materiálem byla modrá pevná látka, tak zvaný denim, která se nejprve používala na výrobu montérek.

Přední světoví výrobci

Mezi opravdu velmi známé výrobce džínů patří nepochybně Diesel Jeans. Tuhle značku proslavil Ital Renzo Rosso, spoluzakladatel společnosti Genius Group, která se postupně stala vlastníkem dnes již světoznámé značky. Postupně začala tato značka doslova dobývat svět, výrobky jsou velmi variabilní, nespočet druhů a barev.

Další velmi známou značkou je nepochybně Replay, firma, která má na svém kontě nejen pohodlné a skvěle padnoucí džíny. Místem vzniku je opět Itálie, domov módy. Společnost založil Claudio Buziol v roce 1978 a od začátku kladl důraz především na pohodlí. Replay to ovšem nejsou jen džíny, ale také mnoho dalšího, jako například trička, košile, kšiltovky, brýle, kabelky a mnoho dalšího, sortiment je opravdu velmi pestrý.

Džíny nikdy nevyšly z módy

V současné době je největším výrobcem džínů německá společnost Mustang. Vedoucí firmou na trhu je ovšem značka Levis, která dosahuje neuvěřitelného ročního obratu až 6 miliard euro. I když se džíny těší oblibě po celém světě, vždy zůstanou symbolem Ameriky.

Internetový obchod Jeany.cz

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář

Powered by WordPress
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat