Impregnace textilu pomocí nanotechnologie

Nové trendy v oblečení pro rok 2010

Přichází jaro a s ním i nepříjemné sychravé počasí. Chtěli byste si užívat krásu probouzející se přírody, ale bojíte se deště? Pronikněte do tajů impregnace textilu pomocí nanotechnologie a pár kapek vody už vás nikdy nezastaví.

Nově vyvinutá metoda impregnace textilu vám zajistí mnohem větší ochranu díky efektu lotosového květu. O co jde? Lotosový květ, symbol čistoty, je pokryt tenkými hrbolky. Díky jejich velmi malé velikosti se mezi ně nedostanou nečistoty ani voda. Kapky vody tedy odnášejí částečky prachu a špíny po povrchu pryč. Vědci se tedy v přírodě inspirovali a nyní pomocí nanotechnologií napodobují povrch, který je samočistící a voděodolný.

Materiály po impregnaci pomocí nanotechnologie mají silnější odpuzovací efekt, protože pracují na úrovni atomů, nikoliv molekul jako běžné impregnační prostředky. I přesto ale stále zůstávají prodyšné, nezatuchnou a neplesniví! Jsou odolné proti mechanickému poškození a vydrží až deset vyprání- pokud ale na textilu najdete jen malé nečistoty, stačí je setřít navlhčeným hadříkem.

Tento způsob impregnace textilu je navíc velmi ekologický, ušetří vám čas i peníze díky nižší potřebě praní. Nanotechnologie navíc zabraňují množení bakterií a mikrobiologie.

Nano impregnaci textilu nemusíte zdaleka využívat jen na bundy. Impregnovat můžete i obuv, která bude odolnější proti bahnu. Dále můžete chránit běžné oděvy před nečekaným zašpiněním u oběda, pojistit si nepromokavost stanů a markýz. Nanoimpregnace má velmi široké uplatnění, další výhody a možnosti využití najdete na stránce www.nano-concept.cz.

Nebojte se zjednodušit si život.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář