Moje první podprsenka

Podprsenka od Astratex.cz

Pro dospívající dívku není první podprsenka jen kus oblečení, ale také dlouho očekávané znamení, že dosáhla další etapy svého života a fyzického vývoje. Všechny dospívající dívky jsou velmi citlivé na svůj fyzický vzhled a proto je výběr první podprsenky velice důležitým krokem v posilování sebejistoty a zdravého vnímání sebe sama.

Kdy koupit první podprsenku?

Na otázku kdy si koupit první podprsenku v podstatě neexistuje přesná odpověď. Ovšem prvním znakem je růst prsou. Známka dospělosti se ovšem může v mžiku proměnit v horor. Některé dívky jsou vyvinutější, některé naopak, to je bohužel neovlivnitelná věc. Přesto by nákup první podprsenky neměli oba tábory podceňovat. Není nic horšího než si koupit podprsenku malou či zase naopak velkou.

Většina dívek začíná nosit podprsenky ve věku 11 až 13 let. Není to jen z důvodu růstu prsou, ale také z důvodu vyrovnání se spolužákům a kamarádům, kteří již mají nákup své první podprsenky za sebou. V takovém případě je ale dobré pro sebejistotu mladé ženy říci, že ačkoliv změny na těle jsou minimální a pro vás téměř neviditelné, stále se vyvíjíte. To by vám mělo dát důvěru v to, že jednou z vás bude atraktivní žena.

Správná podprsenka

První podprsenka pro mladou dívku by měla být pohodlná a univerzální. Většina obchodů se spodním prádlem má vyškolené zaměstnance, kteří vám rádi s výběrem správného čísla poradí. Dnes dokonce existují tzv. „prádlový poradci„, kteří připraví mladé dívky na nákup podprsenek. Taková zkušenost vás poté provází po celý život.

Nenechte se ovšem odlákat od výběru podle vašich představ. Stejně jako většina oblečení i první podprsenka by měla mít charakteristické znaky, které jsou přirovnatelné vaší postavě – krajky, atraktivní barvy, pohodlnost atd. Naopak zcela nevhodné pro dospívající dívku je eroticky zaměřené prádlo. Vhodné je také nákup zpestřit výběrem kalhotek.

S matkou či bez?

Nákup první podprsenky může být vnímán jako příležitost sblížení mezi matkou a dcerou. Je to také jedna z mála příležitostí jak se podělit se svou dcerou o ženská tajemství při dospívání – menstruace, osobní hygiena, sex ale i mnohem prozaičtější problémy jakým je právě nákup prvního spodního prádla.

Některé dospívající ženy mohou dát přednost samostatnému nákupu první podprsenky. V takovém případě doporučujeme navštívit specializovaný obchod se spodním prádlem, jehož prodejci vám poskytnou cenné rady a zkušenosti.

Jste-li již zkušenější uživatelka, můžete si vybrat z široké nabídky podprsenek na internetu.

Podprsenka od Astratex.cz Podprsenka od Astratex.cz

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář