Provokativní boty Vivienne Westwood

Boty

Vivienne Westwood se původně narodila jako Vivienne Isabel Swire a je jedním z průkopníků punkové módy v Londýně. Během své kariéry udávala směr punku po několik dalších desetiletí. Svoji kariéru začala společně se svým partnerem Malcolmem McLarenem, se který zahájila provoz butiku sídlícího v Londýně pod jménem Let it Rock, ten byl během dalších let několikrát přejmenován. Jako značku si Vivienne Westwood oblíbila nejedna celebrita. Boty Vivienne Westwood využívá například kapela Sex Pistols. Její botya móda se těší neobvyklému zájmu na punkové scéně.

Boty Vivienne Westwood

Boty Vivienne Westwood nadchnou především svými radikálními, provokativními a neobvyklými modely, které zaujmou nejen stylem, ale také použitým materiálem. Vivienne Westwood totiž použila k výrobě tradiční tkaniny jako je například tartan a další jemu podobné materiály. Dalším poznávacím znakem bot Vivienne Westwood je použití dekorace (krajky, luky, spony atd.) na neobvyklých místech, neobvyklé barvy, přehnané tvary a vysoký podpatek na který jistě nerada vzpomíná Naomi Campbell.

Ta totiž díky vysokým podpatkům spadla na předváděcím mole v roce 1993, když představovala nový pár bot s extravysokým 9 palcovým podpatkem v kolekci podzim – zima.

Boty Vivienne Westwood bylo možné spatřit od roku 1970 v Londýně, kde podnikala společně se svým partnerem McLaranem. V roce 1980 se rozhodla založit vlastní značku v níž pokračovala právě ve výrobě své obuvi.

Během své kariéry získala několik ocenění včetně nejlepší britské módní návrhářky to hned 3x. Za svoji kariéru stihla obdržet také Řád britského impéria za zásluhy a služby v oblasti módy.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář