Šperky Svárovský / tradice a preciznost šperkařství

Špěrky

Šperky Swarovski jsou pojem, který v odvětví šperkařství překonává málokdo. Celá jeho historie započala na konci 19. století, kdy si původně český občan Daniel Swarovski (Svárovský) nechal patentovat systém broušení horského křišťálu, jeho systém byl unikátní a jeho použití je dochováno do dnešních podob. Často se setkáváme také s počeštěným názvem Svárovský.

Odjakživa procházeli šperky a broušené křišťály přísnými podmínkami výroby, při níž bylo nutné zachovat poměr stran, brus či odraz světla. Díky precizní výrobě a vysoké kvalitě si Svárovský šperky udržují dostatek stálých zákazníků a to i ze světa světových celebrit.

Rozdělení šperků Svárovský

Svárovský šperky rozdělujeme do tří základních kategorií: Swarovski Components, Swarovski a Crystallized.

Označení Swarovski component značí, že firma opracovala křišťál svoji patentovanou technologií. Celkový design a podoba šperku ovšem pochází od jiného návrháře. Označení šperků jednoduše Swarovski značí, že celý šperk pochází z dílny Svarowski a musí být označen logem bílo-šedé labutě. Třetím a zároveň posledním druhem šperků, které jsou spojeny s touto firmou jsou tzv. Crystallized. Toto označení vypovídá o tom, že křištály pocházejí z dílny Svárovský, ostatní komponenty šperku pocházejí od jiných firem a z jiných dílen.

Údržba Svárovský šperků

Šperky Swarovski se řadí mezi luxusní a díky tomu bychom měli jejich údržbě věnovat značnou pozornost. Prvním krokem je vyhnout se klasickým činnostem, které šperkům neprospívají a to především mytí nádobí či úklid bytu. V takovém případě bychom měli radši Svárovský šperky uložit do šperkovnice. Značně tím zvýšíme jejich životnost. Pokud se rozhodnete si šperk vyčistit, používejte pouze jemné materiály, nejlépe materiály určené pro čištění šperků. Stejně tak bychom neměli používat naši hrubou sílu, čištění provádějte jemně s minimem důrazu a to především na lepené části, které mohou být na takové zacházení náchylné.

Trendy Svárovský šperky

Díky více jak 100 leté existenci, musely Svárovský šperky měnit podobu šperků dle aktuálních trendů. Ty nejnovější hovoří o značné popularitě piercing šperků Swarovski, ocelových bohatě zdobených prstenů či jednoduchých barevných naušnic.

Jak jste na tom vy? Zakoupily jste si někdy Swarovski šperk?

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář