Kde nakupovat v zahraničí? V Istanbulu

Nakupování v Istanbulu, Turecko

Nakupování v Istanbulu, Turecko

V minulém článku jsme si popovídali o nakupování v Londýně. Dnes vyrazíme na Jih do Tureckého Istanbulu. V tomto orientálním, ale zároveň velice moderní světě seženete opravdu vše na co si vzpomenete a to za velice výhodné ceny. A to již po 2,5-3 hodinách letu z pražského Ruzyňského letiště.

Doporučujeme v tomto krásném městě strávit alespoň celý víkend, protože přijet do Istanbulu pouze nakupovat je obrovská chyba. Najdete zde spoustu památek, které by jste si měli rozhodně prohlédnout. Ale zpět k nakupování a toulkám po Tureckém Istanbulu.

Největší bazar na světě Grand Bazaar

Největší bazar na světě, to bude nejspíš vaše první zastávka v Istanbulu. Grand Bazaar se nachází na ploše 200 000 km čtverečních, najdete zde více jak 4500 krámků s téměř 20 000 obchodníky. Představa takové masy je opravdu hrozivá, ale zároveň krásná. Najdete zde téměř vše. Denně tento bazar navštíví přes půl milionu návštěvníků.

Nakupte si domu koření, které je pro orient tak typické nebo si kupte šperky, parfémy, starožitnosti či překvapivě kožené oblečení. Nezapomeňte ovšem smlouvat, ceny jsou tu přemrštěné a mnohdy se dostanete na cenu až o více jak 150% nižší. Z 6000,-Kč můžete mít rázem zboží za 2500,-Kč

Největší bazar na světě Grand Bazaar

Největší bazar na světě Grand Bazaar

Moderní nákupní centra, bary, kavárny – to je také Istanbul

Istanbul není pouze o bazerech, starožitnostech a orientálních obchodech. Istanbul je také plně moderní centrum. Proto by jste neměli vynechat obchod City´s, kde nakoupíte oblečení světových značek. Nachází se zde 126 obchodů.

Po náročném dni plném nakupování se přeci jen chcete lehce odreagovat. Potom by jste měli vyrazit na Tünelské náměstí, kde najdete více jak 500 barů, klubů, diskoték a kaváren. Ve všech přilehlých uličkách to praská ve všech. Ale pozor pouze do 12ti hodin, poté většina klubů zavírá až na pár věhlasných výjimek.

Pokud jste vyrazily do Istanbulu na nákupy na víkend, poté by vás mohl zaujmout umělecký trh, které se zde o víkendu pořádá. Zde můžete nakoupit bohaté suvenýry pro vaše známé. Umělecký trh najdete na předměstí Ortaköy.

Vyrazíteli do Istanbulu na nákupy nebude rozhodně zklamáni. Pokud to navíc spestříte prohlídkou města budete nadšeni. Istanbul, to je orientální styl a moderní město v jednom.

Podobné příspěvky:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zanechte komentář