Nakupování ve Vídni

V minulých článcích o nakupování v zahraničí jsme si představily dvě města ve dvou zemích. Prvním z nich bylo nakupování v Londýně a také nakupování v Istanbulu. Dnes si představíme další evropskou metropoli, kde můžete kvalitně nakupovat a to již za pár hodin cesty autem či vlakem. Pojďme nakupovat do Vídně.

Nakupování ve Vídni

Vídeň patří bezesporu mezi jedno z hlavním kulturních středisek ve Střední Evropě. Hlavní město Rakouska nám nabízí úchvatné historické stavby spojené s moderním multikulturním městem. Nás ovšem zajímají nákupy a tak se pojďme podívat kde se dá výhodně či již méně výhodně ve Vídni nakupovat. Na záčátek malé upozornění, v neděli se v Rakousku nepracuje a tak i některé obchody jsou v tento den zavřené. O víkendech potom platí, že zavírací doba je nastavena na 5-6 hodinu. Zvažte tedy, kdy je výhodné se na nákupy do Vídně vydat.

Kde nakupovat ve Vídni

Stejně jako v každém městě i ve Vídni najdete od všeho kousek. Jsou tu velká obchodní centra, ulice plné luxusních krámů, ale také například bleší trhy.

Vaše první zastávka by měla být Kohlmarkt, kde najdete butiky značkového oblečení jako například Diesel, Georgio Armani, Gucci, Tommy Hilfiger či Chanel. Tato ulice lpí na luxusu a tak počítejte i s vyššími cenami oblečení.

Klasické nákupy můžete provést ve 4km dlouhé nákupní ulici Mariahilfer Strasse. Zde najdete obchody všeho zaměření a tak se může stát, že zde klidně nakoupíte nějakou elektroniku, oblečení či něco hezkého do bytu. Odpočinek si poté můžete dopřát v jedné z restaurací či kaváren, kterých je v ulici Mariahilfer Strasse dostatek.

Dáváte-li přednost větším obchodním centrům, kde najdete vše pod jednou střechou, jasnou volbou pro vás bude to největší nákupní centrum. Shopping Center Süd nabízí více jak 200 obchodů, restaurací a kaváren. Najdete jej na jihu Vídně.

Naschmarkt a Flohmarkt jsou trhy. První jmenovaný trh se specializuje na potraviny všeho druhu od koření, těstovin, sýra, masa, ryb, pečiva až po domácí specializované výrobky. Druhý jmenovaný trh Flohmarkt je bleší trh konající se každou sobotu od půl sedmé ráno do pěti hodin odpoledne. Najdete tu tedy především starožitnosti a rozhodně zde nenakoupíte to za čím jste do Vídně přijeli.

Speciální tip: FREEPORT kousek od hranic

Pokud pojedete nakupovat do Vídně automobilem a vaše cesta povede přes Znojmo, zastavte se kousek za hranicemi v outletovém centru FREEPORT. Zde zaplatíte za kvaliní a pravou značkovou módu až o 70% méně. Obchod nabízí 70 obchodů, 200 značek oblečení jako Nike, Adidas, Diesel, Puma, Mango, Pepe Jeans, Calvin Klein, Max Mara, Havrey, Valentino a další. V některém z dalších dílů o nakupování v zahraničí vám přineseme podrobnější detaily o tomto outletovém obchodu se všemi důležitými podrobnostmi.

Jak se dostat do Vídně

Nejjednodušší cesta je vlakem, který jezdí denně z Prahy. Více informací, včetně aktuálních spojů naleznete na stránkách Českých drah (www.cd.cz). Na nákupy do Vídně se můžete vydat také automobilem, přičemž nejvyužívanější trasou je ta přes Znojmo k hraničnímu přechodu Hatě. Pozor, v případě cesty do Rakouska si budete muset pořídit rakouskou dálniční známku. Ta vás vyjde v přepočtu na cca 220,-Kč – 250,-Kč.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář