Dětské funkční prádlo

Dětské funkční prádlo, zdroj: www.skibi.cz

Pomalu přichází podzim a s ním také chladnější počasí. Proto bychom se měli snažit zajistit, aby byly děti při pobytu venku v teple a v suchu. Velice k tomu může napomoci dětské funkční prádlo, které je dnes již běžně dostupné ve všech dětských velikostech od 80 cm.

Dětské funkční prádlo dokáže, stejně jako funkční prádlo nebo chcete-li termoprádlo pro dospělé, odvádět pot od pokožky a udržet tak tělo v teple a v suchu.

Bavlnu nebrat

Když dítě obléknete do běžného bavlněného trička a ono bude venku běhat a skotačit, brzy se zpotí, tričko nasákne vlhkostí a mokré pak bude ulpívat na pokožce a ochlazovat ji. Pak už stačí jen trocha studeného větru nebo přerušení fyzické aktivity a vychladnutí, a nachlazení nebo chřipka jsou na světě.

Funkce funkčního prádla

Dětské funkční prádlo, zdroj: www.skibi.cz

Dětské funkční prádlo, zdroj: www.skibi.cz

Ve funkčním prádle, které je vyrobeno z umělých vláken utkaných do speciálního tvaru, nic takového nehrozí. Umělé vlákno se totiž potem nenasákne a právě jeho tvar zajistí, že je veškerá vlhkost odvedena od pokožky pryč, kde se odpaří do vnějšího prostředí.

Pokud má dítě na sobě ještě další vrstvy oblečení, je dobré, aby i tyto byly prodyšné a vlhkost přicházející skrz termoprádlo  jimi mohla projít dále od těla.

Pokožka tak není ochlazována vlhkostí a dítě stále zůstává pěkně v suchu a v teple bez ohledu na stupeň fyzické aktivity či vnější podmínky.

Praktické komplety

Dětské termoprádlo je dnes nabízeno nejčastěji ve formě kompletů trička s dlouhým rukávem a kalhot, ale koupit se dá jednotlivě i tričko a spodky.

Na rozdíl od situace před pár lety, kdy se funkční prádlo vyrábělo pouze v nepřitažlivých šedých a černých odstínech, je dnes nabídka mnohem pestřejší, a to doslova.

Veselé barvy

Dětské termoprádlo seženete v jasných a veselých barvách a dokonce s atraktivními dětskými potisky, takže je děti s oblibou nosí a dobře v něm vypadají. Dětem to sluší, i když jim třeba v restauraci po lyžování sundáte bundu a mikinu a ony zůstanou jen v termotričku.

Vybírejte na tělo!

Aby termoprádlo správně fungovalo, musí být co nejvíce na tělo. Proto nekupujte dětem větší velikost termoprádla s tím, že do ní doroste.  Funkční prádlo se většinou vyrábí ze strečových materiálů, takže dítěti nějaký čas vydrží, i když koupíte velikost „akorát“ .

Termoprádlo, zdroj: http://eshop.lyze-radotin.cz

Termoprádlo, zdroj: http://eshop.lyze-radotin.cz

Kam pro funkční prádlo?

Kvalitní dětské termoprádlo předních světových výrobců můžete zakoupit například v obchodech Skibi Kids nebo na e-shopu skibi.cz, které se specializují na dětské sportovní oblečení a potřeby pro dětskou cyklistiku a lyžování.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář