Dámské lyžařské oblečení – funkce i styl

Lyze-radotin.cz

V dnešní době je již standardem, že sportovní oblečení nabízí nejen vysokou funkčnost, ale je také stylové a elegantní. Platí to také pro dámské lyžařské oblečení. Pojďme si přiblížit, jak by se moderní žena měla na lyže obléci.

Lyžařské oblečení vychází z principu funkčních vrstev, kde každá vrstva má svůj úkol. Svrchní vrstva je ochranou před vnějšími vlivy, střední vrstva zatepluje a vrstva nejblíže tělu odvádí pot od pokožky.

Dámské lyžařské bundy

Svrchní vrstvu pro lyžování tvoří dámské lyžařské bundy. Kvalitní modely by měly odolat sněhu dešti a větru, ovšem zároveň by měly „dýchat“ a odvádět vlhkost od těla. Tohoto úkolu se nejlépe zhostí bundy vybavené funkční membránou.

Moderní dámské lyžařské bundy však nabízejí i krásné vypasované střihy a díky anatomickému tvarování a použití čtyřrozměrných stresových materiálů i dokonalou svobodu pohybu.

To samé platí i o dámských lyžařských kalhotách.

Dámské fleecové mikiny

Pro střední zateplovaní vrstvu se pro lyžařky nejlépe hodí fleecové mikiny, které výborně hřejí a jsou prodyšné. Zároveň jsou velmi příjemné na nošení a dnes si mezi nimi můžete vybrat z nepřeberného množství atraktivních střihů a designů.

Funkční prádlo

Funkční prádlo dokáže odvést pot od pokožky a uchovat tělo v suchu a v teple. Na rozdíl od bavlny, která se potem nasákne, přilepí e na tělo a studí. Problém funkčního prádla byl ještě donedávna ten, že bylo k mání jen v nevzhledných černých a šedých designech.

To ovšem už dnes není pravda. Zejména dámské funkční prádlo je nabízeno v atraktivních barevných kombinacích a s krásnými dámskými potisky.

Dámské lyžařské rukavice

Důležitým doplňkem oblečení jsou dámské lyžařské rukavice. Také rukavice jsou nejlepší membránové, tedy nepromokavé, ale schopné odvádět pot od pokožky.

Pokud patříte k lyžařkám, které na svahu trpí na omrzlé ruce, zvolte raději palčáky, které lépe zateplují.

Díky moderním izolačním materiálům, které jsou lehké a málo objemné, lze i palčáky vyrobit tak, že v nich lze poměrně dobře manipulovat s předměty, nebo držet lyžařské hůlky.

Zároveň však i prstové rukavice disponují stále kvalitnějším zateplením, takže i když dosud vaše ruce trpěly na svahu chladem, v nových rukavicích už to tak být nemusí.

Lyze-radotin.cz Internetový obchod Lyže Radotín, zdroj: http://eshop.lyze-radotin.cz

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář