Kontaktní čočky / výhody a nevýhody jejich nošení

Logo vasecocky.cz, zdroj: www.vasecocky.cz

Kontaktní čočky jsou náhradou dioptrických brýlí a tedy řešením pro ty, kteří se s klasickými dioptrickými brýlemi necítí, neradi je nosí a nesluší jim. Některým lidem mohou dioptrické brýle dokonce snižovat sebevědomí což u kontaktních čoček nehrozí. Čočky jsou také hojně využívány při sportu, kde mohou klasické obroučkové brýle překážet.

Kontaktní čočky jako takové jsou pokroková zdravotní optická pomůcka, která umožňuje nasadit čočku přímo na oční rohovku. Pomáhá lidem, kteří mají oční vady typu krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus nebo presbyopie. Zároveň slouží jako ochrana při některých zdravotních problémech. Někdo využívá kontaktní čočky také jako designový doplněk například při změně barvy oka.

Vznik prvních kontaktních čoček, ještě ze skla, se datuje do roku 1887. Kontaktní čočky dnešní podoby vznikaly po dlouhá desetiletí.

Měkké kontaktní čočky

Měkké kontaktní čočky jsou vyrobeny z hydrogelu a silikon-hydrogelu. Tento materiál propouští kyslík, což umožňuje nosit měkké kontaktní čočky nejen přes noc, ale také dlouhodobě. Bez důležitého kyslíku totiž oko vysychá a mohlo by dojít k nepříjemným onemocněním a zánětům oka. Čočky tohoto materiálu jsou náchylnější a rychleji se opotřebovávají a proto je třeba je častěji měnit.

Tvrdé kontaktní čočky

Tvrdé kontaktní čočky jsou vyráběny zejména na míru uživateli. Využívají se tam, kde měkké kontaktní čočky nelze využít. Jejich nevýhodou je zejména tvrdost a tedy patrně horší pohodlnost. Člověk si po první aplikaci tvrdých čoček musí zvykat. Tvrdý materiál také nepropouští kyslík, tudíž jsou tvrdé kontaktní čočky náchylnější k onemocněním oka.

Kde pořídit kontaktní čočky?

Levné kontaktní čočky můžete pořídit například v internetovém obchodě vasecocky.cz, kde je pro vás připraven široký výběr jednotlivých druhů i pomůcek a příslušenství. Výhodou internetového obchodu je 27 výdejních míst po celé České Republice. Pokud tedy hledáte například kontaktní čočky Brno, můžete využít například adresu Brno – Josefská či některou z dalších lokalit.

Logo vasecocky.cz, zdroj: www.vasecocky.cz

Logo vasecocky.cz, zdroj: www.vasecocky.cz


Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář