Jaké těhotenské oblečení je nezbytné?

Doba těhotenství je pro většinu žen nejhezčím obdobím v životě. Rostoucí bříško skrývající v sobě ten největší poklad ale vyžaduje pohodlí. Na to je třeba myslet při výběru oblečení, které se alespoň zčásti musí jinému stavu přizpůsobit. Móda a krása by ale také neměly jít stranou, vždyť i v těhotenství by se každá žena měla cítit přitažlivě. Jaké těhotenské oblečení by vám tedy nemělo chybět, a co naopak nutně pořizovat nemusíte?

Kvalitní spodní prádlo

Spodní prádlo by mělo být vždy maximálně pohodlné. Pokud si nechcete kupovat přímo těhotenské kalhotky, nemusíte. Noste ale i tak pokud možno jen bavlněné spodní prádlo a nejlépe s nižším horním okrajem, aby neškrtilo do bříška. I se svou klasickou podprsenkou si nějakou dobu vystačíte. Ke konci těhotenství je už ale potřeba si pořídit kvalitní kojící podprsenku. Ta opravdu není zbytečnou investicí. Nejen, že vám po porodu velmi usnadní kojení kdykoliv a kdekoliv, ale také se dobře přizpůsobí měnící se velikosti prsou. Vy tak získáte pohodlí a vaše poprsí tolik potřebnou oporu.

Dobře padnoucí kalhoty a sukně

Největší problém v těhotenství bývá s kalhotami a sukněmi, které dříve či později začnou v pase škrtit. Záleží na ročním období, ve kterém strávíte hlavně druhou polovinu těhotenství, ale koupi alespoň jedněch či dvou těhotenských kalhot se nejspíš nevyhnete. Řešením by ale přece jen mohl být těhotenský nastavitelný pás Belly Belt, který je v poslední době velkým hitem. Umožňuje rozšířit pás džínsů, kalhot i sukní pomocí vsuvky mezi zapínání.

Volná trička a šaty

U vašich triček, halenek či šatů záleží na jejich střihu, zda je budete moci nosit i v těhotenství a jak dlouho. Tyto svršky ale není třeba ani pak za každou cenu kupovat ve speciálních obchodech. I mezi běžnou konfekcí najdete jistě kousky, které vám padnou a budou slušet s bříškem i následně bez něj. Například tuniky či halenky a šaty áčkového střihu s nabíráním pod prsy užijete jistě i po porodu. Hlavně ale dejte opět přednost především pohodlí, ať se cítíte příjemně při cestování i zaslouženém sladkém odpočinku.

Těhotenství znamená určitou investici i v případě oblečení pro ženu. Budete­li ale nakupovat s rozumem a dobře vybírat, určitě to nebude tak hrozné. A za příjemný pocit pohodlí to rozhodně stojí.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář