Trendy zima 2010/2011 – Zimní čepice a klobouky

Ruský styl čepice

Tuhý mráz a zima na každém rohu trápí nejenom nás, ale především naši hlavu a vlasy. Ty jsou vystavovány nepříjemnému mrazivému větru. Zimní čepice nám pomohou chránit naši hlavu a vlasy. Stejně jako další části našeho outfitu i ony podléhají přísným nejnovějším zimním trendům 2010/2011. Pojďme se podívat co letošní zimu letí co se zimní čepice a kloubouků týče.

Nejdříve bychom měli upozornit především na to, že koupí kvalitní zimní čepice děláte také něco pro své zdraví. Při výběru koukejte nejen na nejnovější trendy, ale především na kvalitu použitých materiálů. Při výběru je lepší si sebou vzít kamarádku, přítele či třeba mamku. Je vždy lepší když vám poradí vybírat čepici někdo, kdo se nebojí vám říci pravdu o tom, zdali vám sluší či ne. Prodavačky většinou souhlasí s tím, že čepice není špatná, výsledek je samozřejmě zcela opačný. Ale nyní již ke slíbeným trendům.

Ruský styl – zimní čepice s klapkami na uši

Dříve poměrně nemyslitelná záležitost, že by se jednou tento typ modelu mohl prosadit ve světě velké módy. Průkopníky jsou rusové, kde čepici s klapkami na uši nosívali především muži. Dnes jsou zimní čepice s klapkami na uši poměrně využíváné také ženami. Letos to nebude vyjímkou a tento typ zimní čepice tvoří n. 1 co se nejnovější zimních trendů týče. Tyto stylové čepice tak můžeme vídat například u zimní kolekce Jean Paul Gautier, který představil čínsko-mongolský styl. Vy ještě nemáte načechrané kožešinové čepice s klapkami na uši? Tak se rozhodně neoblékáte podle nejnovější zimních trendů.

Ruský styl čepice

Ruský styl čepice Globe / 1290,-Kč

Zimní čepice alá punčochy

Vídat je můžeme například na Davidu Beckhamovi a dalších celebritách. Jedná se o stylovou čepice, která je delší a tudíž se jí přezdívá také jako punčocha. Tento trend jsme mohli vídat již na podzim, kdy tento produkt představila ve svém katalogu firma Polliny. Vybírejte vždy takové čepice, které jsou z teplého a kvalitního materiálu.

Čepice alá punčocha

Čepice alá punčocha Fun Storm / 499,-Kč

Čepice s bambulemi pro zimu 2010/2011

Mnozí jej nazývají jako dětská móda. Ani já se nebráním názoru, že příliš velké bambule na čepici jsou trochu extravagantní, rozhodně to ale neubírá na nejnovějších trendech, které říkají tohle se bude nosit. Anna Sui představila například funny kolekci, která přidává ke stylu bambulí navíc klapky na uši či střapce. Výsledek je neméně zajímavý.

Čepice s bambulemi

Čepice s bambulemi PROTEST / 999,-Kč

Pletené zimní čepice

Není nad to obléknout si ručně pletenou zimní čepici od babičky. To si uvědomují i mnozí módní návrháři. Pletené čepice budou letos „frčet“ především v lyžařských středíscích. Rozhodně se nedoporučuje nosit pletené čepice do města či na jinou příležitost, zde se zkrátka nehodí. Výhodou je především funkčnost, ale také možnost extravagatních barev a motivů, což jistě ocení lidé, kteří rádi něco neobvyklého.

Pletená čepice

Pletená čepice ETNIES / 650,-Kč

Klouboky v zimě

Nosit klobouk v zimě je samo o sobě šílenství, ale co si budeme povídat je to krásné. Ba co víc módní návrháři pro svoji kolekci zima 2010/2011 představily hned několika variací klobouků na zimu. Co se funkčnosti týče, rozhodně nebude naplněna její podstata, ale lidé jsou pro krásu ochotni udělat cokoliv a možná toto bude právě jeden z oněch důvodů. Nejnovější trend hovoří o černých kloboucích, které by měli nosit ženy jisté a sebevědomé. Je třeba si také uvědomit, že klobouky mohou nosit pouze vyvolení. Často se setkáváme s problémem, že lidem klobouk nesluší. Musím souhlasit, existuje spousta lidí, kteří zkrátka klobouky nosit nemohou.

Trendy jsou nekompromístní a stále více dávají trendy přednost pohodlí a zdraví a tak by to mělo být. Moji jasnou volbou číslo jedna je ruská čepice s klapkami na uši následována zimním kulichech alá punčocha. Jaký styl preferujete vy?

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář