Vybíráme hodinky, co bychom měli vědět!

hodinky2

Hodinky, odjakživat nástroj, který nás informuje o čase. Pro některé lidi jsou ovšem hodinky symbolem něčeho významějšího a smysluplnějšího. Někteří z nás vlastní hodinky, dražší než automobil, pár jedinců dokonce hodinky dražší než dům. Hodinky už nejsou zdaleka pouze zdrojem času, ale vyjadřují styl, eleganci, luxus, šarm, movitost majitele a způsob jak vyniknout mezi ostatními. Před pár lety začali hodinky jako zdroj času nahrazovat mobilní telefony, lidé ve vyšší společnosti a znalci oboru si ovšem stále umí odvodit mnohé od kvalitních hodinek, které se tyčí na vašem zápěstí.

Ranné stádium se začalo psát v 50. a 60. tých letech, kdy hodinky vyznačovali zajímavý a tzv. „jiný“ styl oblékání. Postupem času se z hodinek stal jeden z nejvíce protěžovaných dárků, který dostávali muži ve vybrané společnosti. Dnes existují stovky možná i tisíce druhů hodinek, které si můžete na své levé zápěstí navléci.

Hodinky vybírejte vždy tak, aby vystihovali váš styl, stejně jako styl vaší módy. Vybírejte hodinky dle vašeho postavení ve společnosti, dle toho k jakým příležitostem budete hodinky používat. Někteří lidé chtějí ukázat svoje bohatství, jiní potřebují hodinky, které vydrží i malé sportovní zatížení, někteří naopak hledají hodinky do společnosti. Dejte do výběru hodinek i srdce a zvýrazněte svou individualitu. Existuje velké množství designů, barev, vzorů a materiálů ze kterých můžete vybírat a jsem přesvědčena, že si vybere každý z vás.

Mechanické hodinky a kalibr

Další důležitou součástí výběru hodinek je tzv. kalibr, neboli mechanismus, který nám určuje přesnost mechanických hodinek – 20 / +40 sekund / den. Tyto hodnoty jsou většinou používány všemi dostupnějšími a známějšími značkami mechanických hodinek jako Seiko, Orient, Citizen. Čím více se hodnoty přibližují nule, tím kvalitnější hodinky co se přesnosti času týče, máme k dispozici.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář