Boty na zumbu

Boty

Zumba je moderní cvičební program, který vznikl v devadesátých letech v Kolumbii. Velice rychle se stal populární po celém světě, množství nadšených příznivců a tanečnic si zumba našla i u nás.

Zumba je efektivním kondičním tréningem, který báječně tvaruje postavu a posiluje srdce. Vedle toho je zumba také skvělým odreagováním, zábavou a zdrojem endorfinů. Přináší efektivní pohyb, zábavu a radost. I to jsou důvody, proč Vás zumba pohltí již při první hodině.

Boty na zumbu jsou základním vybavením

Na zumbu nepotřebujete žádné speciální vybavení a náčiní, stačí sportovní oděv a kvalitní boty na zumbu. Právě boty na zumbu jsou nejdůležitější součástí sportovního vybavení u tohoto druhu cvičení.

Zumba je kombinací posilovacích cviků a technik latinsko-amerických tanců (salsa, merenge, mambo, samba aj.), jde o střídání jednotlivých prvků s cílem protáhnout a posílit celé tělo, to vše za doprovodu vášnivé latinsko-americké hudby.

Téměř všechny prvky cvičení kladou velkou zátěž na klouby nohou, zvláště kolena a kotníky. Proto je důležité nohu správně fixovat prostřednictvím adekvátní obuvi. Boty na zumbu by měly být sportovní, odlehčené, ideálně s odpruženou podrážkou, která zachytí část nárazu působícího na nohy a ulehčí tak kloubům.

Boty na zumbu pro co nejefektivnější pohyb

Přestože je zumba aktivní, vášnivá a plná nadšení, je zejména efektivní pohybovou aktivitou. U zumby stojí v první řadě pohyb, jeho efektivita, kterou ještě posiluje přirozené nadšení a radost z pohybu typický pro zumbu. I to je důvod proč, se v případě zumby nevyužívá atraktivního, stylového oblečení a dámských bot na vysokém podpatku, jak tomu bývá u latinsko-amerických tanců. Boty na zumbu by měly být sportovní, odpružené a také pohodlné. Boty na zumbu by měly skvěle sedět a bezprostředně podpírat nohu, jedině takto Vám umožní si zumbu náležitě vychutnat.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář