Burton

zimni-obleceni

V dalším díle představování značkové módy si představíme firmu Burton. Hledáte-li snowboardové oblečení, které se již řadu let drží na špici oblíbenosti, nejspíše se váš zájem upře na značku Burton.

Burton založil v roce 1977 Jake Burton Carpenter. Společně se svými přáteli, nadšenci do snowboardingu, vytvořili malou dílničku v níž se pokoušeli nejdříve pro sebe vyrobit nedostatkové vybavení na snowboard. Jejich výrobky se ovšem staly natolik věhlasnými, že se z malé garážové továrny udělal byznys, který dnes vydělává miliony dolarů.Své nadšenci si Burton získal pro kvalitu výrobků, na kterých bylo vidět mnoho dlouhodobé práce.

Dnes je firma Burton předním prodejcem snowboardového vybavení a její podíl na trhu se odhaduje i na více jak 35%. To vše dodává firmě potřebné peníze pro další inovace produktů a zkvalitnění poskytovaných služeb. Díky profesionálům na svém místě si dnes firma může dovolit pomoc od takových osobností jako je olympijský vítěz Shaun White (U-rampa, vítěz X-series atd.) či Jeremy Jones.

Mezinárodní team Burton: Shaun White, Terje Haakonsen, Mason Aguirre, Danny Davis, Gigi Rüf, Jussi Oksanen, Jeremy Jones, Kevin Pearce, Trevor Andrew, Tadashi Fuse, Frederik Kalbermatten, Nicolas Müller, Heikki Sorsa, Mads Jonsson, Victoria Jealouse, Hannah Teter, Kelly Clark, Natasza Zurek

Stejně jako u značky Abercrombie and Fitch i pod firmu Burton spadá hned několik menší značek, které se orientují na specifičtější druh zboží.

  • Anon Optics – výroba speciálních snowboardových brýlí s ohranými prvky
  • R.E.D. Protection – výroba a prodej bezpečnostního vybavení pro snowboardisty
  • Analog Outerwear a Gravis Footwear – znovu prodej snowboardového vybavení

V roce 2005 firma Burton koupila od společnosti Four Star Distribution další čtyři firmy, které nyní spadají pod celkový koncern. Jsou to Jeenyus Snowboards, Forum Snowboarding, Special Blend a také Foursquare Outerwear.

Produkty Burton

Burton je dnes firmou, která nabízí nepřeberné množství druhů oblečení a to především pro fandy snowboardingu. V jejím sortimentu tak najdeme nejen teplé oblečení jako mikiny, bundy Burton, trička, lyžařské kalhoty, rukavice, čepice, termo prádlo, ale v jejím sortimentu také značně figuruje snowboardové vybavení a bezpečnostní doplňky jmenovitě například brýle, helmy, samotné snowboardy, pásky, snowboardové boty, či vázání Burton atd.

Specifické postavení zaujímají také batohy Burton. Ty jsou oblíbený pro svůj street styl a jsou hojně využívány dětmi školního a studentského věku. Mimo školních pomůcek prodává Burton také batohy nazimu vhodné pro horské túry a výlety.

Snowboard Burton je nezbytným doplňkem každého snowboardisty. Cena se pohybuje od 8000,-Kč až po téměř 41 000,-Kč za ty nejkvalitnější. Jejich přednostmi je kvalita, která klade důraz před kvantitou. Krédem při výrobě snowboard prken Burton je „vyrábět nejlepší prkna na světě“.

Internetové obchody nabízející produkty Burton

Prozatím zde není žádný obchod
.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář