Jak vhodně koordinovat barvy oblečení

Mixování barevTaké tápete nad tím, jaké barvy zvolit, aby vše sedělo a vy jste vypadali cool? Máme pro vás takového malého rádce, nebo spíše pár tipů a rad, kterými by jste se mohli řídit při ladění vašeho outfitu.

Především je vhodné na začátek znát základní koordinaci (mixovaní) barev. Existují dvě základní rozdělení. První je koordinace barev vůči naší pleti. Jste-li opálení, je vhodné používat světlejší barvy, aby vaše opálení vyniklo. Druhým faktorem je koordinace samotných barev oblečení, tak aby dohromady ladily a tvořily zajímavý celek. Je nevhodné se pouštět do experimentů a kombinovat šest různých barev oblečení. Vždy by měla kombinace sestávat z max. 3-4 barevných odstínů vašeho oblečení. Barvami zbytečně nešetřete, ale také jich zbytečně moc nekombinujte.

Ovšem koordinace a mixování barev oblečení musí odpovídat vašemu životnímu stylu. Většina žen bezhlavě nakupuje to, co vidí v nejnovějších módních časopisech, ale vždy se přesvědčte, že v dané kombinaci oblečení se budete cítit svá. Bezhlavě tak nekupujte vše co vás napadne. Žena a oblečení je totiž vždy aktuální téma. Pamatujte, že styl života, tón pleti, či životní úroveň, to vše by se mělo při koupi oblečení brát v potaz. Dokonce i naše bydliště by mělo nakonec odpovídat našemu stylu. Žena z města bude mít jiný styl oblečení, než žena z malé obce.

Nakonec tip pro vás

Máte-li problém s váhou, zvolte styl, který tomu odpovídá. Vyvarujte se příliš krátkým rukávům a střihům. Místo světlých barev používejte tmavé barvy, které na pohled člověka zeštíhlují. Pokud máte v oblibě světlé barvy, vybírejte spíše matnější tipy oblečení, ale pamatujte, že základní je se cítit v daném oblečení svá a to žádný módní styl či barva nenahradí.

Přeji mnoho ušetřených nervů při vymýšlení a mixování barev oblečení.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář