Jaké trendy kousky si zvládnete ušít doma a jak na to?

Módní svět je rozmanitý, ovšem v mnoha ohledech stejný. Stačí zajít do nejbližšího obchodního centra, projít obchody různých značek a zjistíte, že na stojanech visí stejné kousky oblečení, u kterých se mnohdy mění jen barva. Milovníka originality to rozhodně nemůže uspokojit. Má ale jednu šanci, jak se stylově obléknout do originality. I vy si lehce doma ušijete parádní oblečení!

Základem je dobrý střih

Když se chcete pustit do šití, musíte si nejdříve sehnat střihy. Najdete jich spoustu na internetu, například videa jsou na youtube.com. Dáváte-li přednost klasickému obrázku na papíru, doporučujeme časopis Burda nebo návody Ottobre. V dnešní době se dá doma ušít de facto cokoliv a stačí k tomu hlavně šikovné ruce. Pro začátek je lepší si zručnost vyzkoušet na méně složitých střizích. Super snadná je například halenka s lodičkovým výstřihem, pončo či balónová sukně. Nemusíte zůstávat jen u oblečení. Na internetu se to hemží střihy na kapsáře a složité není ani šití balerínek!

Jakou látku zvolit?

Materiál vybírejte vždy podle druhu oblečení. Nevíte-li si rady, zajděte do prodejny látek a nechte si poradit. Je lepší vždy koupit o něco více, ne vždy se totiž dílo podaří. Mnoho amatérských švadlenek nakupuje látky na aliexpress.com.

Investujte do šicího stroje

Na výsledné podobě se nejvíce podepíše kvalita šicího stroje. Šicí stroj pro domácí šití nestojí svět. Důkazem je například šicí stroj Brother KD144, který seženete za pouhých 2 660 Kč na eshop.brother-czech.cz. Stroj umí 14 druhů rovných stehů a cik-caků, šití na něm zpříjemňuje volné rameno a LED osvětlení. Jen o něco málo dražší je šicí stroj Brother BQ2500, který nabízí 25 šicích programů! Investice do stroje se vám vyplatí v každém případě. A navíc – třeba budete v šití tak dobrá, že své kousky začnete prodávat, takže se vám investice rychle vrátí.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář