Kevlarové jeansy, stylové a bezpečné kalhoty pro motorkáře

MBW Kevlar Jeans Mark

Hledáte kompromis mezi civilními a motorkářskými kalhotami? Chcete vypadat seriózně, když slezete ze své motorky, ale zároveň potřebujete, aby váš oděv byl dostatečně bezpečný při jízdě? Našli jsme pro vás řešení. Každý není fanouškem kožené módy, která je tolik typická pro motorkáře. Nejen, že se nemusí všem líbit, ale ke všemu je značně nepraktická v horkých dnech. Pojďte se podívat na vhodnou alternativu motorkářského oděvu.

Seznamte se s Kevlarem

Pokud patříte mezi vášnivé motorkáře, měli byste mít přehled o tom, jaké oblečení je pro motosport nejvhodnější především z hlediska bezpečnosti. Typické kalhoty na motorku jsou tzv. kevlarové jeansy. Kevlar je značka pro para-aramidové vlákno vynikající určitými specifickými vlastnostmi. Záměrně je součástí motorkářského oblečení, jelikož disponuje vysokou pevností a tepelnou odolností. Zajímavé je, že toto vlákno se používá také například k výrobě raketoplánů nebo neprůstřelných vest, což vypovídá o tom, že je ultra odolné. Při vysokých teplotách se postupně snižuje jeho pevnost. Kevlar začíná sublimovat, jakmile je vystaven teplotě 450°C. Tento materiál je extrémně pevný. Patří k nejvýkonnějším vláknům a navíc je vysoce odolné vůči chemikáliím.

MBW Kevlar Jeans Mark
Zdroj: m-b-w.cz

Jak pečovat o moto kalhoty

Stejně jako u jiného druhu oblečení i o moto kalhoty byste měli pečovat tak, aby vydržely co nejdéle a udržely si své vlastnosti. Způsob péče závisí na tom, zda se jedná o kožené kalhoty nebo jeansové kalhoty na motorku. Každý z těchto materiálů vyžaduje jinou údržbu. Pro kožené oděvy je třeba využívat speciální čistící přípravky určené pro tento druh materiálu a nejlépe v kombinaci s vlažnou vodou. Textilní oděvy se perou v teplé vodě s přídavkem neutrálního roztoku, jako je mýdlo. Kevlarové kalhoty perte v ruce nebo v pračce do maximální teploty 30°C.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář