Nejznámější módní návrháři Francie

Francie, zejména její hlavní a nejznámější město Paříž je proslavena jako centrum luxusní značkové módy. Každoročně se sem na Fashion Week sjíždějí bohatí, slavní a vlivní z celého světa. Paříž se také stává důležitou zastávkou mnoha začínajících módních návrhářů a designérů. Francie je mekkou módy a dokazují to i světový módní návrháři, které Francie světu dala.

Pierre Cardin

Slavný módní návrhář Pierre Cardin se původně narodil pod jménem Pietro Cardin. Známý byl především díky jeho nadčasovým motivům a futuristickým stylem, který se často objevoval v jeho návrzích. Jeho modely často potlačovali ženskost a její tvary. V roce 1991 byl díky jeho módním vlivům jmenován vyslancem dobré vůle UNESCO.

Christian Dior

Jeden z nejznámějších francouzských módních návrhářů Christian Dior. Jeho hlavní obchodní dům se sídlem v Paříži má za sebou značné úspěchy a značka Dior se stala synonymem kvality a luxusu. Dnes značka Dior provozuje na 160 butiků po celém světě a několik dalších plánuje v příštích letech otevřít.

Marie Marc Lacroix

Moderní francouzský módní návrhář Maria Marc Lacroix založil společnost stejného názvu. V roce 1987 založil také první prodejnu a v roce 1988 začal navrhovat oděvy dle různých světových kultur. Dnes je výrobcem mnoha odvětví souvisejících s oblečením, mezi něž patří kabelky, brýle, boty, šperky, kravaty a šátky. Dnes můžeme jeho butiky nalézt v Londýně, Ženevě, Toulouse, Paříži, Arles či v Japonsku.

Mezi neméně známé francouzské módní návrháře patří také Jean-Paul Gaultier či Marcel Taffin de Givenchi. O nich ale zase někde v příštím článku.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář