Oblečení značky Gucci

V roce 1921 založil Guccio Gucci v italské Florencii malý rodinný podnik, to ještě netušil, že se z něj později stane jedna z nejrespektovaněšjích módních značek na světě. Obchod se ze začátku věnoval výrobě oblečení a kůže a hned od samého začátku se mluvilo kvalitě jakou Gucci do svých výrobků vkládal.

V roce 1938 otevřel svůj první butik v Římě. Jeho život nebyl pouze úspěšný ve světě módy, ale i v osobním životě. Splodil totiž hned 6 dětí, které hráli zásadní úlohu v jeho módním impériu, bohužel byli také často známý přes jejich neustálé neutichající hádky.

V roce 1953 se Guccio Gucci rozhodl expandovat na dálný východ a do USA. Jeho syn Aldo tak otevřel první butik v New Yorku a v roce 1960 se jeho druhý syn, po neúspěšné herecké kariéře, rozhodl otevřít s otcem butiky v Hong Kongu a Tokiu. Během těchto dvou let bylo také představeno logo značící iniciáli Guccia Gucciho „GG“.

Výsadní postavení na trhu luxusní módy vydrželo Guccimu až do roku 1970. Poté přišla znovu na řadu rodina a hádky mezi syny. Aldo Gucci se tak rozhodl odstoupit od otcových obchodů a založil si společnost týkající se nevšedních módních doplňků obsahující zapalovače, pera či kosmetické tašky.

Smrt jednoho ze synů v roce 1983 vedli k znovuobnovení společnosti. Gucci opustil svůj 50% podíl ve společnosti. Toho využil Maurizio Gucci, další z jeho synů, který se spojil s Aldem. Vytvořili tak alianci, která měla většinový podíl a získala kontrolu nad představenstvem společnosti. V roce 1995 byl Maurizio Gucci zavražděn nájemným vrahem, později se ukázalo, že byl najat jeho exmanželkou.

V současné době je Gucci vyhledávanou značkou oblečení a pod jeho křídla patří značky Frida Giannini, Tomas Maier, Stefano Pilati, Nicolas Ghesquiere a další.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář