Šátky a šály – módní trend, který je nesmrtelný

Ramínka - oblečení

Jsou nezbytnou součástí našich šatníků. Šátky a šály zdobí naše krky stejně jako jakékoliv jiné módní doplňky a příslušenství. Ačkoliv je mnoho žen (ale i mužů) nosí jen kvůli vyladění svého outfitu mají podstatnou roli i co se funkčnosti týče. Ochrání totiž náš krk před nepříjemným chladem a větrem.

Ani v jarních teplých dnech se o šátky nemusíte připravit. Volba pěkného stylové trička či košile doplněna šátkem je výbornou kombinací kamkoliv na pláž i do společnosti.

V současné době je možné koupit šátky a šály v různých velikostech, barvách, designech a stylech. Ačkoliv jsou šátky a šály „pouze“ módním doplňkem, musíme si dávat velký pozor na zvolení správné šířky, velikosti a především hře barev se základním oblečením.

Lidé si často šátky a šály kupují pro výjimečné barevné kombinace a možnost zapojit svoji fantazii do vázání šátků. Meze se v tomto případě nekladou.

Arabské šátky

Originální arabské šátky známé také jako Keffiyeh nebo Shemags jsou tradičním arabským symbolem. Stále více lidí touží zahrnout arabský šátek do svého portfolia oblečení. Možná je za tím touha výjimečnosti šejků, kdo ví. Každopádně arabské šátky lze použít jako pokrývku hlavy či krku (záleží na stylu šátku). Jsou vyrobeny z jemné bavlny a svým nositelům poskytují příjemné a velmi pohodlné nošení.

Známý je také šátek Arafat. Jistě vás nepřekvapí, že se jedná o arabský šátek, který při svých vystoupeních nosil Jásir Arafat a byl tím téměř nezapomenutelný a nepřehlédnutelný. Základním znamením bylo trojúhelníkové vázání a část šátku na pravém rameni.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář