Historicky první Prague Fashion Week

Dne 4. a 5. září se v Praze konal historicky první Prague Fashion Weekend. Akce s názvem Fashion Weekend jsou pořádány po celém světě a konečně tu byla možnost vidět živě tento festival módy také v České Republice. V Pařížské ulici, kde se akce konala můžete navštívit mnoho luxusních butiků známých značek, proto bylo místo vybráno opravdu stylově. Vždyť tu na modelky předvádějící různé modely čekalo molo dlouhé až 80 metrů.

Předváděly se modely známých značek a to především butiků sídlících v Pařížské ulici jako je Diesel, Corneliani, Pinko a další, ale také mladých talentovaných návrhářů, kteří měli možnost předvést své modely na jedné z prvních jejich přehlídek a získat tak cenu New Fresh Style. Mladí talenti totiž jen stěží můžou své modely představit na módních přehlídkách s tolika lidmi a tak si většina mladých designérů dala opravdu záležet. Nových nápadů zde bylo možné vidět bezpočet a jak sama organizátorka říká, o budoucnost české a slovenské módy se opravdu bát nemusíme.

Co naopak údajně velice zklamalo bylo představení nekvalitních papírových modelů světoznámých značek Chanel, Dior, Alexander McQueen, Valentino a další. Ty se jevily jako hodně nepovedený vtip organizátorů Prague Fashion Week.

Mezi známými vystupujícími modelkami jste mohli zahlédnout například Danielu Peštovou, Andreu Verešovou či Kateřinu Sokolovou. Mezi muži byl přítomný muž roku Jan Hájek.

Akci pořádala Czechoslovak Models, která byla s průběhem celé akce velice spokojená. To ostatně byli i butiky v Pařížské ulici, které se pomalu plnily lidmi. Zda se vše projevilo i na zvýšeném prodeji se můžeme pouze domnívat, osobně bych si tipl, že ano. Vstup byl pro všechny kolemjdoucí samozřejmě zcela zdarma.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář