Nejlépe placené modelky v roce 2010 podle magazínu Forbes

topmodel

Zatímco krize se šíří ekonomickým světem, jak je možné vidět z tohoto žebříčku, svět módy na tom zase tak špatně nebude. I přes stávající, ale lepšící se ekonomickou situaci totiž mnozí módní návrháři představují nové kolekce jak na běžícím pásu, což dává práci modelkám, které za své krásné těla dostávají opravdu nemalé peníze. Pojďme se podívat na nejlépe vydělávající modelky v roce 2010.

Žebříček nejlépe placených modelek uveřejnil časopis Forbes za období od června 2009 do července 2010. Tak se pojďme podívat, které tváře jsou na tom finančně velice dobře.

10. místo Carolyn Murphy

Jediná americká modelka v TOP 10 nejlépe placených modelek pro rok 2009/2010. Stala se tváří značky Estée Lauder. Mimo jiné se tato 36letá modelka objevila také v kampaních Roberta Cavalliho. Její roční výdělek? 3,5 milionu dolarů.

9. místo Miranda Kerr

Australská modelka Miranda Kerr si během posledního roku přišla na 4 miliony dolarů. Většina příjmů pochází od Victoria Secret. Objevila se ovšem také v kolekci Davida Jonese a v kosmetické firmě Kora.

8. místo Daria Werbowy

Na 4,5 milionu dolarů si přišla tato ruská modelka díky smlouvám se společnostmi H & M a Lancome.

6 a 7. místo Natalia Vodianova a Alessandra Ambrosio

Obě modelky obsadily shodně 6 a 7. místo za výdělek 5,5 milionu dolarů. O něco úspěšnější je ovšem první jmenovaná ruská modelka Natalia Vodianova, která se stala tváří plavek Etam a tváří vůně od Calvina Kleina a Guerlain. Vodianova je také známa pro svou účast v charitativních akcích, kde aktivně shání peníze pro dětská hřiště v Rusku.

Druhá jmenovaná modelka Alessandra Ambrosio je tváří značky Victoria Secret. Brazilská modelka se ovšem objevila i u neméně známých značek vysoké módy jako je Prada, Louis Vuitton či Moschino. Stejně jako Natalia si Alessandra přišla během posledního roku na 5,5 milionu dolarů.

5. místo Doutzen Kroes

Holandská modelka Doutzen Kroes si přišla v minulém roce až na 6 milionu dolarů a to hlavně díky dvěma světoznámým společnostem ze světa módy a kosmetiky, Victoria Secret a kosmetika L’Oreal.

4. místo Adriana Lima

Další brazilská modelka a také čerstvá maminka, které se narodilo v listopadu první dítě, které má se svým manželem Marko Jaricem. I přesto si ale Adriana Lima přišla na 7,5 milionu dolarů a patří mezi další supermodelky známé značky spodního prádla Victoria Secret.

3. místo Kate Moss

Známé 36letá problémová modelka, která prožívá se svém životě pády a vzestupy je zrovna nyní na vzestupu. Během posledního roku, se totiž dostala mezi TOP 3 nejlépe placených modelek světa za zisk 9 milionu dolarů. A kde můžeme Kate Moss vídat? Především u módních značek Versace, Yurman, Longchamp. Je také vydavatelkou svého nového parfému, nesoucího název po jméně modelky. Koneckonců pracuje také jako návrhářka kabelek pro britský obchod Topshop. Jak to vypadá, práce má opravdu až nad hlavu.

2. místo Heidi Klum

Pomyslné druhé místo získal německý klenot Heidi Klum, která je, a teď se podržte, čtyřnásobná maminka. I tak stihla za minulý rok od června 2009 do července 2010 vydělat na 16 milionu dolarů. Je šťastně vdaná za známého zpěváka Seala, se kterým oslavila letos čtvrté výročí. Pracuje pro Victoria Secret, je tváří pořadu Project Runway, který vysílá již svoji 7. sezónu. V Německu je také tváří automobilového koncernu VW a objevila se také v reklamě na McDonald.

1. místo Gisele Büdchen

Tradičně první místo zaujímá brazilská modelka Gisele Büdchen. Tato 29letá modelka si loni přišla na neuvěřitelných 25 milionu dolarů. Je nejvyhledávanější tváří pro kosmetické a módní společnosti. V minulém roce jsme ji mohli vidět například u kampaní Dolce & Gabbana. Vlastní také vlastní luxusní sandály Ipanema by Gisele. Velké plus si ovšem získává u publika svými dary na charitu. Na Haiti věnovala až 1,5 milionu dolarů. A to se cení.

Srovnání s minulým rokem?

V červnu 2010 jste mohli zahlédnout podobný článek týkající se nejlépe placených modelek světa. Jak se seznam po více jak 2 měsících změnil? První až třetí místo zůstávají neměnné, je tedy vidět, že po zkušených a žádaných modelkách je velká poptávka. Na čtvrtém místě se v tomto žebříčku objevila Adriana Lima, naopak ve starém byla na 4. místě Doutzen Kroes, která si tedy o jedno místo pohoršila, ale co se finanční prémie týče, zůstala na stejném. Naopak Kate Moss si dle starého žebříčku vydělala až 16 milionu dolarů, to již neplatí, v nejnovějším vydání si totiž přišla na „pouhých“ 9 milionu dolarů.

Zdroj: http://www.forbes.com/

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář