Připravte si na jógu tu správnou výbavu

Bolí vás neustále záda, cítíte se unavení a bez energie? Možná přemýšlíte o tom, zda netrpíte nedostatkem spánku. Napadlo vás však, že vaše tělo je unavené z nedostatku vnitřní relaxace, záda bolí, protože svaly jsou zkrácené a ztuhlé? Ideálním řešením je vhodné cvičení, kterému se budete věnovat pravidelně. Zkuste cvičit jógu.

Jde o relaxační cvičení, které má navíc skvělé výsledky na zpevnění celé postavy, naučíte se správně dýchat a také relaxovat. Ovšem dříve, než začnete cvičit, budete potřebovat vhodné pomůcky na jógu.

Pohodlí je základ

Jóga je pomalé cvičení, které se zaměřuje na dokonalé protahování jednotlivých svalových partií, jejich zpevnění a také vnitřní uvolnění. Celé je to zejména o tom, abyste se cítila opravdu dobře. Nejprve si tedy pořiďte vhodný oděv, který by měl být volný a příjemný.

Ideální je tílko a volnější, takzvané turecké kalhoty (harémky). Dnes můžete dokonce pořídit speciální oblečení určené na jógu a také jógové ponožky. Ano, ponožky hrají při cvičení jógy velmi důležitou roli. Tyto ponožky mají protiskluzovou podrážku, takže nekloužou. Navíc jsou vyrobeny z kvalitního prodyšného materiálu, aby se nohy nepotily.

Pořiďte si kvalitní a praktickou podložku

Už jste slyšeli název jógamatka? Nejde o žádnou „matku“, ale o speciální podložku, která je určena ke cvičení jógy. Podobně jako karimatka. Výběr vhodných podložek na jógu je skutečně pestrý, hodně záleží na tom, jak často a kde jógu cvičíte. Pokud máte doma koberec, nepotřebujete žádnou drahou podložku.

Kvalitní jógamatka je vhodná pro toho, kdo se cvičení jógy věnuje skutečně pravidelně a aktivně. Zejména pak v tělocvičnách, kde není koberec, oceníte skutečně pevnou a velkou podložku, která bude dokonale izolovat od studené podlahy. Velmi pěkně vypadá barevná podložka na cvičení jógy.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář