Turecké kalhoty

Turecké kalhoty, zdroj: Pradlo-elegant.cz

Turecké kalhoty jsou velmi oblíbené především pro jejich pohodlnost a také netradiční vzhled. Těmto kalhotám se říká také aladinky, někdo je zná pod pojmem harémky či sultánky. Často si je kupují ženy, které jsou v očekávání. Kalhoty jsou totiž vhodné i pro těhotné ženy s velkým bříškem, které si tak mohou dopřát maximální pohodlí. Jde o oblečení, které má původ v harémech tureckých šejků. Také odtud pochází současný název. Sultánky jsou volnočasové oblečení, které užijete také například při cvičení jógy.

Turecké kalhoty, zdroj: Pradlo-elegant.cz
Turecké kalhoty, obrázek (k zakoupení): pradlo-elegant.cz

Historie tureckých kalhot

Prvopočátky tureckých kalhot hledejme ve starověkém Římě. V té době si Římanky spínaly tuniky okolo nohou, když chtěly mít více pohybu. Právě z těchto tunik byly šity turecké kalhoty, které představily Evropě ve 14. století Maurky.

Současnost

V dnešní době ženy dávají přednost upnutým kalhotám. Jenže proč nosit nepohodlné kalhoty, které navíc sluší především štíhlým ženám? Turecké kalhoty by mohly být příjemnou změnou, kterou ocení každá žena. Nikde netlačí ani se nemačkají, velmi snadno je obléknete a navíc je mohou nosit ženy každé postavy. Jsou vhodné na domácí nošení i na sportovní aktivity. Turecké kalhoty nemají postranné švy, zip ani žádné knoflíky.

Turecké kalhoty aladinky mají volný střih a v pase jsou na gumu. Můžete je nosit do pasu nebo sundat pod bříško na boky. Lze je také snadno podkasat a mít z nich ¾ délku. Využijete je zejména v letních dnech. Díky tomu, že jsou vzdušné, nebudete se v nich potit. Střih navíc lichotí postavě. Výhod je tedy více než dost. Sultánky jistě stojí za to si pořídit. Kalhoty můžete vybírat z celé řady barevných variací.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář