Kvalitní obuv pro zdravé tělo

Nové trendy v oblečení pro rok 2010

Kvalitní obuv je jednou z položek, do kterých se opravdu vyplatí investovat. Navíc boty zpracované takříkajíc s „láskou a péčí“ vydrží delší dobu a nebudou vám hrozit poškození a nemoci nohou způsobené špatnou obuví.

Jak poznat kvalitní obuv?

Nejprve je třeba zjistit materiál, ze kterého je bota šitá.Tím bývá kůže nebo syntetika, kůže je jednoznačně kvalitnější než uměle vyrobené materiály. Kožené boty mívají delší životnost, chodidlo může dýchat a nezapáchá, jako tomu bývá u obuvi syntetické.

Bota může držet tak, že bude sešitá či lepená. Lepená obuv je daleko náchylnější k poškození a méně vydrží. Na trhu jsou dostupné i výrobky šité, a navíc pojištěné slepením.

Při výběru je třeba dát pozor na stabilitu a to zejména pokud je ve vašem hledáčku dámská obuv. Když noha nemá pevnou oporu a při dopadu se smeká na jednu stranu, je pravděpodobně podpatek boty mimo těžiště. Bota má za úkol poskytovat noze oporu, závisí na ní i správné držení těla, proto by se neměl podceňovat ani výběr pánské obuvi.

Podrážka je lepší syntetická, kožené podrážky nebývají tolik odolné.

Jak vybírat obuv?

Lepší je pánská obuv zkoušená v ponožkách a dámská obuv v silonkách, které do nich chceme nosit. Prsty musí mít ve špičce boty dostatek místa, nesmí se krčit, ani být tlačeny k sobě. U dámské obuvi si dejte pozor na boty do špičky – právě ty mívají na svědomí deformace prstů na nohou.

Nákup obuvi odložte na odpoledne či večer. Během dne noha natéká a v botách zakoupených ráno byste se po několika hodinách nemuseli cítit dobře.

Pravidla etikety velí, že pánská obuv pro společenské události by měla mít šněrování. Boty bez šněrování jsou ve společnosti považovány za vulgární.

Máte-li dojem, že vám kvalitní obuv nesedí, tlačí Vás a odírá kotník, nekupujte ji. Je pravda, že se kůže roztáhne, ale pokud Vás dře zadní pásek boty, pravděpodobně to tak i zůstane.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář