Letní klobouky

Letní klobouk

Letní klobouky udrží váš obličej z dosahu slunce, ale jsou také módním kouskem, který dokáže vytříbit váš styl. Ať už nosíte letní klobouk ve velkoměstě, na pláž či na párty, musíte si najít ten správný, který udělá z prostého letního oblečení zajímavý a originální outfit.

Klobouky v historii

Klobouky jsou téměř zapomenutou historií. Ovšem před dvaceti lety, muži ani ženy nikdy neopustili dům bez toho, aniž by si sebou nevzali klobouk. Dnes je situace zcela odlišná a pouze pár lidí vytáhne své historické klobouky při nějaké zajímavé příležitosti. Většina z nás ovšem klobouky doma vůbec nemá. I přesto, že klobouky nejsou zrovna módním hitem a nejnovějším trendem, nošením klobouků se od většiny lidí ve vašem okolí odlišíte a to může být zajímavé pro lidi, kteří mají rádi extravagantní styly.

Společenské klobouky

Elegantní společenské klobouky jsou ideálním doplňkem na svatbu, do kostela nebo kteroukoliv jinou společenskou akci, která vyžaduje notnou dávku elegance. U mužů se nejčastěji klobouk kombinuje s oblekem. U žen se naopak doporučuje společenské klobouky kombinovat s letními šaty.

Klobouky pro volný čas

Klobouky pro volný čas jsou určeny pro neformální každodenní použití. I z tohodo důvodu jsou často vyráběny z materiálů jako je sláma či plátno. Tyto klobouky jsou vhodné na pláž, k bazénu či na zahradu. Jejich funkce je především v ochraně obličeje před sluncem, ovšem kdo říká, že v klobouku nemůžete vypadat atraktivně.

Podobným druhem jsou i tzv. cestovní klobouky, které lze jednoduše sbalit do kufru a vybalit po příjezdu do cílové destinace.

Letní klobouk Letní klobouk ze ZOOT.cz

Jak a kde nakupovat klobouky

Nakupování klobouků je celkem složitá věc. I přesto, že dnes se již klobouky nenosí tak jako tomu bývalo dříve i nyní najdeme pár specializovaných obchodů, které se prodejem klobouků zaobírají. Nakupování na internetu je poměrně složitější, protože právě správně sedící klobouk je tím nejdůležitějším aspektem. Doporučujeme si klobouk vyzkoušet na živo, kde navíc zjistíte i další důležité vlastnosti – materiál klobouku, jeho kvalitu atd.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář