Letní šaty 2012

Letní dámské šaty

Letní šaty 2012 přináší revoluci. V letošním roce se mísí různé styly a provedení, takže si každá žena či slečna přijde na své. Pohodlné maxi šaty ocení nejen ženy, které potřebují zahalit nesouměrnou či korpulentnější postavu. Sluší vyšší postavě a do letních veder jsou ideálním oděvem. Doplnění šatů slamákem nebo elegantním kloboukem a botami na klínku je prakticky už podmínkou.

Letní šaty 2012 sází také hodně na krajku, která se stala letošním bestsellerem mezi látkami. Úspěch mají krajkové vsadky či rukávy, ale také celokrajkové šaty a sukně s podšívkou stejné nebo kontrastní barvy.

Létu 2012 vládnou pastelové barvy a romantika. Volánky, krajka a zdůraznění nevinnosti a ženskosti. Při výběru šatů skoro není možnost sáhnout vedle, pokud padnou. Korzetové či bandeau střihy bez ramínek novinkou nejsou, ale střih high-low ano. High-low šaty jsou vzadu delší, přední díl je výrazně kratší a odkrývá nohy, okraje šatů mohou být zdobené krajkou nebo vyšívané. Jiné typy asymetrických střihů jsou rovněž vítané.

Úspěch sklidily i letní šaty s provedením tzv. color-bloking. Jedná se o umístění kontrastních tvarů a barev na šaty, například je lem šatů černý, samotné šaty modré a v pase je černá vsadka. Existují i projmuté šaty s color-blockingem – štíhlejší silueta je na šatech vykreslena jinou barvou než okraje.

Peplum se objevilo již ve 40. letech v kolekci značky Dior, ale masově se začalo nosit až dnes. Vypadá jako minisukně a je zpravidla umístěna v pase šatů.

Letní šaty mohou být i z úpletu. Mnohé šaty jsou jednoduchých střihů a barev a zdobí je jen límeček. Rok 2012 přeje šatům délky do půlky stehen a vyšším pasům. Návrat do 20., 60. či 80. let šatům jen prospěl. Výběr správného střihu však zbývá na vás.

A kde letní šaty v kolekci roku 2012 zakoupit? Doporučit můžeme internetových obchod I-moda.cz specializující se na moderní oblečení pro mladší generaci.

Letní dámské šaty Letní dámské šaty

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář