Oblečení Giorgio Armani / Pohádkový příběh

Armani

Giorgio Armani se narodil roku 1934 v Piacenze a to jistě ještě netušil, že jeho firma se stejnojmenným názvem Armani bude jednou z nejvíce respektovaných firem v módním průmyslu. Jeho značka se stala synonymem luxusní módy po celém světě.

Jeho kariéra se ovšem ubírala úplně jiným směrem. V italském Miláně studoval po dlouhou dobu lékařství, až časem zjistil, že toto není obor, který by chtěl v budoucnosti dělat. A udělal velice dobře. V roce 1957 požádal Giorgio Armani největší italskou prodejnu La Rinascente zdali se může podílet na aranžování. Mezi lety 1961 až 1970 pracoval Giogio Armani jako zástupce módního návrháře obchodního domu Nino Cerruti.

Pravá kariéra začala ovšem až po roce 1970, kdy se rozhodl opustit obchodní dům a vydat se vlastní cestou. Tím vzniklo sjednocení dvou mužů Giorgiho Armaniho a Sergio Galeottiho a společně v roce 1974 vytvořili pánskou značku Armani. Oba pánové šli do tohoto byznysu s vkladem 10 000 dolarů.

V roce 1985 jeho kolega Sergio Galeotti zemřel na následky AIDS ve svém domě. Ke svému bratrovi se tak připojila sestra Rosanna Armani.

Dnes společnost Armani zaměstnává více jak 4700 zaměstnanců po celém světě, má 13 továren, ve kterých se denně vyrábí oblečení té nejvyšší kvality. Celkem je možné navštívit na 300 obchodů ve 36 zemích světa a toto číslo neustále narůstá. Šaty na míru dělá takovým hvězdám Hollywoodu jako jsou Beyonce, Cate Blanchett, Georgie Cloney či Richard Gere.

Vypadá to na další pohádkový příběh a ono tomu opravdu tak je. S počátečního vkladu 10 000 dolarů se stalo jmění v hodnotě 5 miliard dolarů !!! Roční obrat firmy Armani přesahuje částku 1,8 miliardy dolarů ročně. Z 10 000 dolarů slušný nástup, co říkáte.

Oblečení Armani se vyznačuje především elegancí. I v dámských modelech je totiž kus mužského stylu. Často tak vídáme u žen kostýmky. Důraz je často kladen také na kvalitu a pohodlnost.

Dnes existuje spousta specializovaných podfirem hlavního giganta, jmenujme například Armani Colezzioni, Emporio Armani, Armani Jeans, Armani Junior, Armani Priv či Armani Exchange, který nabízí stylovou street módu.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář