Plesové šaty podle typu postavy

Plesová sezóna je sice v nedohlednu, nicméně vybírat společenské a plesové šaty na poslední chvíli se nevyplácí. Týden před událostí nemusíte sehnat vhodnou velikost, nemusí vám padnout střih či barva. Elegantní šaty by měly dokonale odpovídat tvaru vaší postavy. Nestyďte se za svou figuru a ukažte ji světu. V následujících řádcích se podíváme, jak vybrat vhodné plesové šaty.

Postava ve tvaru jablíčka

Ženy s postavou ve tvaru jablíčka se trápí zejména větším bříškem a zadečkem. Plnoštíhlé ženy však mají dar – velké poprsí. Sáhněte po splývavějších modelech, přičemž pozornost přitáhne hlavně hluboký výstřih. Problematického bříška si nikdo nevšimne. Velké oblíbenosti se těší také plesové šaty přepásané pod prsy, neboť zamaskují pár kilo navíc.

Postava ve tvaru hruška

Ženy s postavou ve tvaru hrušky se pyšní štíhlou horní části těla a objemnějším zadečkem a stehny. Každá kvalitní půjčovna plesových šatů modely pro takovou postavu nabízí. Ideální jsou šaty s hlubšími výstřihy. Na dekoltu byste si měla nechat záležet. Nebojte se výrazného korzetu, který zvýrazní křivky. Co se týče spodní části, vyvarujte se balonovým střihům a sukním s obručí, protože byste si více postavu rozšířila. Sukni zvolte spíše přiléhavou.

Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku

Výrazná je horní polovina těla, zatímco spodní část je užší. Této figuře lichotí především šaty s výrazným horním dílem a splývavou sukní s rozparkem. Upozorněte na dekolt a zvolte výstřih ve tvaru písmene V, čímž prodloužíte krk a trup.

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Přesýpací hodny je nejideálnější tvar ženské postavy. Je charakteristická znatelným pasem, středně velkými prsy a stejně širokými rameny a boky. Symetrické postavě sluší jakýkoliv typ šatů. Nejlepší volbou jsou šaty se zdůrazněným pasem. Můžete si vybrat v klasické prodejně i ve výprodeji plesových šatů. Padne vám jakýkoliv střih a můžete ještě k tomu ušetřit.

Postava ve tvaru obdélník

Ženy s neviditelným pasem, menšími prsy a zadkem sáhnou spíše po korzetových šatech. Pakliže máte nějaké kilo navíc, korzetovým šatům se vyhněte. Sukně by měla být volná, klidně i s obručí.

Hledáte-li plesové šaty Praha, doporučujeme obrátit se na špičkovou půjčovnu a prodejnu Zoryana Stekhnovych.

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář