Trendy jaro 2011 / průvodce jarními trendy 2011

Top s krajkou

Jarní sezóna pomalu klepe na dveře a obchody se pomalu ale jistě plní novými jarními kolekcemi pro rok 2011.  Trendy jaro 2011 se bude vyznačovat především zářivými barvami a krásnými jarními motivy, které rozzáří každou osobnost. Už se také nemůžete dočkat toho až odložíte zimní objemné bundy a oblečete si něco elegantnějšího a pohodlnějšího? V tomto článku vám představíme některé z následujícíc jarních trendů 2011. Při nákupu oblečení si možná vzpomenete právě na tento článek, který vám tak výběr oblečení usnadní.

Zářivé barvy všude kam se podíváš

Samotné jaro je obdobím zářivých barev a vizí krásného letního slunečného počasí tak proč nepřesunout tyto pocity také na oblečení. Mnoho předních módních designérů používá pro své nové kolekce oblečení zářivé barvy, kterými chtějí vyjádřit jedinečnost. Například Rimondi se pustilo do kolekce oblečení citrusových barev. Haider Ackermann zase zvolil barvy elektrizující.

Krajka – trendy jaro 2011

Pro mě osobně trochu nevšední módní trend, krajka. Ovšem módní ikony ze světa návrhářství se celkem jednoznačně shodli na tom, že krajku bude letošní jarním trendem 2011. Ralph Lauren vytvořil kolekci s krajkami, jehož celkový vzhled připomíná dámské oblečení z divokého západu. Velkým hitem se dle předpovědí stanou košile Balenciaga, které představují perfektní kombinaci flitrů a krajek. Sama jsem zvědavá, jak se jarní trend 2011 v podobě krajek ujme. Nezbývá než sledovat aktuální dění, ale podle prvních komentářů půjdou krajky na dračku.

Tričko s krajkou Top s krajkou

Dámské midi šaty / trend pro jaro 2011

Ve vašem šatníku by pro jaro 2011 neměly chybět tzv. midišaty. Toto slovo možná slyšíte poprvé stejně jako já tak si ho pojďme trochu přiblížit. Midi šaty můžeme přeložit také jako (středně lýtkové šaty), to znamená, že délka šatů zaujímá polohu ve středu lýtek až po kolena, zároveň jsou  tyto šaty dole zúžené, občas obsahuje korzet. Midi šaty není lehké nosit na tom se jistě shodneme.  Během představení jarních kolekcí 2011 ve světě módy se midi šaty objevily hned na několika módních přehlídkách. Na ženách vypadají velice elegantně.

Potisky květin a rostlin

Další jarní trendy 2011 se vyznačují zajímavý potisky, mezi něž patří květiny, rostliny a také motivy živočichů. Nové kolekce Givenchy či Roberto Cavalli byli viděny s gepardími a jinými motivy. Mě osobně přijde tato móda nezajímavá, rozhodně se ale najdou tací a módní přehlídky jsou toho důkazem, že kolekce s potisky budou i letos hrát velkou roli v módních trendech 2011.

Šaty s potiskem kytek a puntíků

Šaty s potiskem kytek a puntíků

Motivy oblečení ze 70. tých let

Yves Saint Laurent představil jarní kolekci 2011 a na první pohled je jasné, že motivace vychází z dámského oblečení ze 70. tých let. Ovšem Laurent není jediným návrhářem, který si pro jaro 2011 vzal inspiraci z historie. Kolekce obsahující motivy 70. tých let představil také Marc Jacobs a následovali jej další jako Gucci či Emilio Pucci. Kurňa to se to rýmuje :-D

Dámské kalhoty aneb trendy jaro 2011

Pracující ženy nerady nosí šaty a oblečení, které obsahuje tkaničky. Dobrou a elegantní alternativou mohou být dámské kalhoty. Na módních přehlídkách se objevily různé střihy, styly a vzory, takže záleží pouze na vašem vkusu a možnostech, ale dámskými kalhotami rozhodně nic nezkazíte. Speciálním typem jsou dámské kalhoty s vysokým pasem a vkusným páskem.

Tak dámy jaký trend je vám nejbliží?

Podobné příspěvky:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte komentář